پروژه های در حال ساخت دبی که تا سال 2011 آماده میشوند!
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٧  

پروژه های تأییدشده و در حال ساخت دبی که تا سال 2011 آماده میشوند!

 

آثار و مجسمه.jpg

آثار هنری و مجسمه

 


 
سهم ایران از بزرگترین کار علمی بشر
ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٧  

شبیه سازی لحظه آفرینش جهان  - 1.jpg

سهم ایران از بزرگترین کار علمی بشر، در مرکز تحقیقاتی اروپایی "سرن"

وین – جهان اخیراً شاهد آزمایشی بود که می تواند با شبیه سازی لحظه آفرینش جهان به بخشی از سوالات اساسی درباره گوشه ای از راز خلقت پاسخ گوید.

در این آزمایش که در عمق صد متری زمین و در سلیندری دایره ای شکل به طول 27 کیلومتر در مرکز تحقیقات هسته ای اروپایی "سرن " انجام شد، زمینه ای برای برخورد پرقدرت پرتوهای پروتون اتم در یک "شتاب دهنده " هسته ای فراهم گردید.

در این آزمایش دانشمندان و فیزیکدانان توانستند نتیجه تحقیقات 20 ساله خود را به آزمایش بگذارند و در این میان ایرانیان نیز توانستند بخشی از افتخار این لحظه تاریخی را به نام خود به ثبت برسانند.

تیم ایرانی مشارکت کننده در این طرح در لحظه آزمایش در یکی از چهار ایستگاه آشکار سازی که در نقاط مختلف این تونل تعبیه شده بود قرار داشت و توانست از نزدیک روند تحقیق را مشاهده و بررسی نماید.


 
اعتیاد اینترنتی
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧  

اعتیاد اینترنتی

متخصصان در زمینه آسیب‌شناسی می گویند اگر فرد در هفته دو تا سه ساعت از اینترنت بطور تفننی استفاده ‌کند، کاربری معمولی و چنانچه میزان استفاده غیر ضروری وی از اینترنت به 5/8 ساعت یا بیشتر برسد، کاربری است که باید مورد بررسی های آسیب‌شناسانه قرار گیرد.اعتیاد اینترنتی عبارت از استفاده بیمارگونه و وسواسی از اینترنت که معیارهایی همچون تحمل چند ساعته و علایم کناره‌گیری از شاخصهای آن است.

وقتی یک نفر در محیط خانواده معتاد به استفاده از اینترنت باشد، فرصت برقراری تعامل با سایر اعضای خانواده را از دست می دهد. همین امر موجب تشکیل یک چرخه معیوب می شود که فرد هر روز بیشتر از گذشته از نظر عاطفی و روانی از سایر افراد خانواده فاصله بگیرد و به تنهایی خود و استفاده از اینترنت پناه برد. این کم شدن روابط به نوبه خود موجب می شود فرد مهمترین منبع حمایت اجتماعی خود را تضعیف کرده یا احیانا از دست بدهد.

از سوی دیگر با گسستن یا تضعیف رابطه بین زن و شوهر یا والدین و فرزندان ، آنها به جای ارتباط باهم ، شنیدن حرفهای همدیگر و گوش سپردن به درددل عضو دیگر خانواده محو فضای مجازی اینترنت شده و سعی می کنند تا خلائ عاطفی به وجود آمده را با حضور شخص دیگری پر کنند.این تغییر را می توان با اختراع تلفن در اوایل قرن بیستم و تلویزیون در دهه 50مقایسه کرد. اینترنت بشارت گر کم کردن فاصله ها و گسترده کردن روابط میان آدمیان شده است. اما امر متناقض این است که خود این تکنولوژی گاه موجب تقلیل و افت سایر روابط اجتماعی شده و تنهایی فرد را بیشتر کرده است.