گوهر افلاکی اندر خاک شد...
ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸۸  

دیروز در مراسم تشییع، دلنشین ترین  نوایی که از قلب های داغدیده و مجروح این سیل جمعیت بر می خواست و اشک را از دیدگان جاری می نمود این ترنم زیبا بود:

بهجت قلب شیعیان خدانگهدار    

                                   یاور صاحب الزمان خدانگهدار

در جمع باشکوه و ابنوه  ارادتمندان و شیفتگان مکتب اهل بیت(ع)، پیکر پاک و مطهر مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی بهجت تا حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) تشییع شد.


 
به روزترین عکس ها از مجموعه تفریحی-سیاحتی چشمه علی دامغان
ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸۸  

جدیدترین تصاویر از مجموعه تفریحی-سیاحتی چشمه علی دامغان

 

 چشمه علی دامغان-عمارت فتحعلی شاه قاجار13.jpg


 
جدیدترین دیدگاههای دکتر حسن سبحانی
ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸۸  

  به بانگ دُهُل خواجه بیدار گشت               چه داند شب پاسبان چون گذشت

شرح این هجران و این سوز جگر                این زمان بگذار تا وقت دگر

20080830134156t125-91.jpg

 توسعه - چالشها و چشم اندازها؛ عنوان گفتگویی است که انجمن فرزانگان کویر دامغان از دکتر حسن سبحانی استاد اقتصاد دانشگاه تهران، نماینده سه دوره مجالس پنجم، ششم و هفتم شورای اسلامی در وبگاه خود منتشر کرده است.

از ایشان پرسیده شد:

١- یکی از مباحثی که بعد از انقلاب در فرهنگ و ادبیات عامه کاربرد زیادی یافته واژه توسعه است . شما چه تعریفی از واژه توسعه دارید و برای رسیدن به یک توسعه پایدار چه مقدمات و ملزوماتی را لازم میدانید ؟

٢- اجازه بدهید وارد مبحث توسعه استان و به خصوص شهرستان دامغان شویم . خوشحال میشویم نظر شما را راجع به توسعه در این استان و شهرستان بدانیم .

٣- شما با سابقه ترین نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی هستید و با توجه به حضور شما در یکی از کمیسیونهای مهم قوه مقننه چه سیاستی را راجع به توسعه این شهرستان دنبال می کردید ؟

۴- برای رسیدن به اهدافتان  در مسیر توسعه چه تنگناهایی را پیش رو داشته اید و مهمترین معضل در این رابطه در دامغان چه بوده است ؟

گفت و شنود را در ادامه مطلب بخوانید...


 
آیت الله بهجت، در نگاه دیگر رهروان طریق
ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸۸  

به مناسبت واقعه جانگداز درگذشت عالم ربانی و عارف صمدانی، مرجع عالیقدر شیعیان حضرت آیت الله العظمی بهجت

حضرت آیت الله بهجت از نگاه علما و بزرگان

. امام خمینی (ره):

امام (ره) عنایت خاصی به آیت‌الله بهجت داشتند، نقل چند جریان در این ارتباط، این مدعای را اثبات می کند:

آیت الله مسعودی می گوید:

" من در ضمن چهار پنج سالی که خدمت امام بودم یادم هست که دو سه مرتبه امام فرمود: فلانی، فردا صبح می خواهیم برویم منزل آقای بهجت. و فردای آن روز بلند می شدیم و می آمدیم منزل ایشان، همین منزلی که اکنون در آن ساکن هستند، و در اولین اتاق ورودی با همین فرشهایی که الان موجود است یکی دو دقیقه می نشستیم، سپس امام اشاره می کردند و من بیرون می رفتم و ایشان حدود نیم ساعت با آقای بهجت به گفتگو می پرداختند بعد امام بیرون می‌آمدند و می رفتیم. اما اینکه درباره چه مسائلی گفتگو می کردند، نمی دانم خودشان می دانستند و خدا.

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید....


 
....انا لله و انا الیه راجعون
ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸۸  

 

روح بلند مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی بهجت، به ملکوت اعلی پیوست

این ضایعه جانسوز را به محضر امام عصر(عج) و نائب بر حقش  و عموم شیعیان جهان تسلیت عرض می نماییم.


 
سایت نمایشگاه کتاب تهران راه اندازی شد
ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸  

در آستانه گشایش نمایشگاه کتاب، سایت نمایشگاه کتاب تهران راه اندازی شد. اطلاعات ناشران، جستجوی کتاب، اخبار، برنامه های روزانه، اطلاعیه ها و گالری تصاویر از بخش های اصلی این سایت می باشد.

این سایت به دو زبان فارسی و انگلیسی برای عموم قابل دسترس می باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.tibf.ir مراجعه کنید.


 
افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب، آغاز جشن بزرگ فرهنگی ...
ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸  

دکتر محمود احمدی نژاد در آیین افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در آغاز فعالیت این نمایشگاه  به ویژگی های آثار ماندگار و جاویدان در عرصه فعالیت های فرهنگی اشاره نمود.   

 

رییس جمهور با بیان این که کتاب همواره در طول تاریخ محترم و مقدس بوده است، خاطر نشان کرد: البته معنای این حرف آن نیست که در طول تاریخ و در دوران معاصر آلودگی هایی در این عرصه وجود نداشته است اما به قدری نبوده که این اقیانوس زلال را آلوده کرده و چیزی از ارزش های فرهنگی مولفان کم کند.

  

وی افزود: ملت ایران ملتی فرهنگی است و ایران همواره کانون تولید و نشر فرهنگ و تمدن در جهان بوده است. 

 

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید و توزیع مناسب کتاب و فرهنگ سازی برای کتابخوانی در سطح جامعه اظهار داشت: حاصل خلاقیت و مجاهدت های اهل فرهنگ باید در قالب کتاب منتشر شده و سپس به راحتی در دسترس همگان قرار گیرد؛ برای بهره برداری و استفاده از کتاب نیز بایستی برنامه ریزی مناسبی انجام شود. 

 

وی تصریح کرد: در تولید کتاب باید حمایت ها همچنان تداوم داشته باشد و حتی افزایش یابد؛ کتاب های تولید شده را باید بتوان به صورت گسترده توزیع کرد و در زمینه افزایش گرایش به کتابخوانی اقدامات جدی فرهنگی ضروری است. 

 

رییس جمهور با بیان این که امروز علی رغم ابزارهای اطلاع رسانی متعدد، گرایش به کتاب و کتابخوانی روز افزون است، با تاکید بر این که کتابخوانی باید از دوره دبستان و حتی قبل از آن آموزش داده شود، اظهار داشت: نقطه انس انسان با کتاب با داستان شروع می شود از این رو در این زمینه به خصوص برای کودکان باید فعالیت های جدی تری انجام شود تا داستان های آموزنده در اختیار کودکان قرار گیرد. 

 

وی افزود: تولید داستان های کودکان باید خارج از اولویت های معمول مورد توجه قرار گیرد. 

 

رییس جمهور با بیان این که کتاب هایی که معرف برجستگی های انسانی و یا شکوفایی انسانی هستند، مخاطب بیشتری پیدا می کنند، از کتاب های «دا» و «خاطرات زندگی شهید بروسنی» نام برد و گفت: این کتب به خاطر محتوای انسانی بیشترین شمارگان را در کوتاه ترین مدت داشته اند. 

 

رییس جمهور با تاکید بر این که قیمت کتاب باید با هزینه های زندگی تناسب داشته باشد، گفت: قیمت ها در برخی موارد مناسب نیست و باید تشکل های مختلف ناشران در این زمینه ابتکار عمل هایی به خرج دهند.


 
خدمت سربازی در سراشیبی کاهش
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸  

پیشنهاداتی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص کاهش مدت زمان خدمت سربازی مشمولان لیسانس به بالا که طی مصوبه ای به محضر مقام معظم رهبری رسیده بود به تایید ایشان رسید و تصویب شد.

بندهای مورد تصویب در این مصوبه از این قرار است:

 - برای استفاده بهینه از تحقیقات و اختراعات، محققین و مخترعین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مراکز تحقیقاتی در امر دفاع و امنیت اساس ضوابطی که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و ابلاغ می گردد مدت خدمت محققین فوق لیسانس و بالاتر به ازای تحقیق یا اختراعی که در خصوص مسائل نیروهای مسلح ارائه نمایند دو ماه تا یکسال کسر شد.

- در مورد کاهش مدت زمان سربازی مشمولان لیسانس و بالاتر از لیسانس: مدت مشمولین لیسانس یک ماه، فوق لیسانس دو ماه، دکترا سه ماه و فوق دکترا ۴ماه کسر گردید.

- بسیجیانی که از سن ۱۶سال تمام عضو بسیج نیروی مقاومت سپاه پاسداران باشند و به طور منظم با آن نیرو همکاری داشته باشند هر سال خدمت آنان متناسب با میزان فعالیت معادل ۴۵روز تا ۳ ماه جزء خدمت وظیفه عمومی آنان محسوب شده و حداکثر ۹ماه از خدمت دوره ضرورت آنها کسر خواهد شد.


 
الگوی مصرف برق!
ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳۸۸  

 

آیا می دانید در مصرف برق چگونه ایم؟!؟

از مصرف برق در بچگی و خردسالی اینقدر یادم هست که پدرم خیلی در روشن ماندن لامپ در جایی که حضور نداشتیم حساس بود. حتی در جایی هم که حضور داشته و مشغول کاری بودیم یا جمع در آنجا بود، در میزان لامپ روشنایی دقت می کرد و اگر دو یا سه لامپ روشن بود، حداقل یکی از آنها را و در بعضی موارد دو تای آنها را خاموش می کرد. ضمناً این را هم بگویم که پدرم برق کار و اصطلاحاً استاد برقکاری هم بود و یک مدت کوتاهی توی این کار شاگردی کرده بود. در مورد وسایل برقی هم که آن زمان خیلی نبودند با وسواس و گاهی با ناراحتی و عصبانیت، عتاب و خطاب می کرد که؛ این دستگاه را اینقدر روشن نکنید! یا فکر پول برق را هم می کنید!؟ این پرمصرف است! آن برق زیادی می خورد و ممکن است یخچال یا تلویزیون را بسوزاند! ...!

این صرف انرژی پدر برای کنترل مصرف برق، گاهی انرژی بیشتری را از خود او و خانواده می گرفت.

اکنون در عصر و نسلی دیگر در خانواده خود نگاهی متفاوت به مصرف برق دارم. به همین جهت کمی به این عادات و فرهنگ مصرفی خود رجوع می کنم و یک تحلیل و برخی آمار را با هم مرور خواهیم کرد.

چرا ما در گذشته اینگونه نسبت به مصرف برق کنش و واکنش داشتیم؟ آیا مصرف برق معیار سنجش متناسب با سلیقه است؟ یا استانداردی از این استفاده وجود دارد؟


 
استقلال قهرمان هشتمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور شد
ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸۸  

استقلال قهرمان لیگ برتر فوتبال شد

جام را به آقا معلم بدهید

استقلال.jpg

هشتمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور عصر روز یکشنبه 6 ادریبهشت 88 با قهرمانی تیم فوتبال استقلال تهران به پایان رسید.

تیم فوتبال استقلال تهران در آخرین دیدار خود که در نظرسنجی ها و به اعتقاد کارشناسان بخت کمتری نسبت به تیم ذوب آهن اصفهان صدرنشین دوهفته پایانی لیگ داشت در مقابل تیم پیام خراسان به برتری یک بر صفر رسید. با این برد و باخت 4به1 ذوب آهن به فولاد خوزستان با سرمربی فهیم خود مجید جلالی تیم استقلال توانست با تفاضل گل بهتر نسبت به رقیب خود قهرمان جام هشتم لیگ برتر شود. در این قهرمانی و فوتبال پاک در لیگ برتر، سهم "مجید جلالی" سرمربی فهیم و باسواد تیم فولاد خوزستان از دیگران بیشتر است. در جایی که ذوب آهن می توانست با یک تساوی قهرمان لیگ شود، در رویارویی با فوتبال محکم و جوانمردانه شاگردان جلالی به صخره ای سخت برخورد کرده و با ناکامی و شکست سنگین جام را از دست داده اند.

مجید جلالی2.jpg

با این نتایج پیام خراسان بهمراه داماش گیلان و برق شیراز که قبلاً سقوطشان قطعی شده بود به دسته یک سقوط کردند.

تیم های استقلال تهران، ذوب آهن اصفهان و مس کرمان بعنوان نمایندگان لیگ برتری کشورمان در صورت سهمیه 4تیمی به جام قهرمانان باشگاه های آسیا در فصل بعد راه می یابند. تیم چهارم نیز با پایان جام حذفی و مشخص شدن قهرمان،به این تیم ها ملحق خواهد شد. در صورت قهرمانی یکی از سه تیم اول لیگ برتر در جام حذفی، تیم چهارم لیگ برتر به جام قهرمانان باشگاه های آسیا خواهد رفت.


 
"افشین قطبی" بعد از استعفای مایلی کهن، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان شد
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ اردیبهشت ۱۳۸۸  

فراز و نشیب ها در تیم ملی فوتبال ایران

1211985623big.jpg

"افشین قطبی" در پی اتفاقات اخیر و عجیب در صحنه فوتبال و تنش ها بین محمد مایلی کهن و امیر قلعه نوئی، مصاحبه های جنجالی این دو نفر، شعارهایی رکیک هواداران استقلال به مایلی کهن در ورزشگاه آزادی، بیانیه باشگاه استقلال، بیانیه شدید الحن و توهین آمیز مایلی کهن نسبت به قلعه نوئی، پافشاری مایلی کهن بر مواضع خود در جلسه کمیته تیم های ملی، استعفای مایلی کهن در سایه فشارهای رسانه ای و تبلیغاتی و پذیرش استعفای مایلی کهن، به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان انتخاب شد.

افشین قطبی پیش از این سرمربی تیم پرسپولیس تهران بود و توانست این تیم را در فصل هفتم لیگ برتر کشور قهرمان کند.

قبل از حضور در ایران، مربی گری در تیم ملی کره جنوبی، کمک مربی و دستیاری در باشگاه های اروپا، حضور در تیم های فوتبال ایالات متحده را در کارنامه خود دارد.

قطبی با مربیان بزرگی چون "ادوکات"، "گاس هیدینک"، "وربیک" در تیم های مختلفی همکاری داشته است.

ایشان به رعایت ادب و اخلاق در صحنه فوتبال کشورمان و ارائه ادبیات اخلاق مدار در لیگ برتر شهرت یافته اند.

افشین قطبی در اولین مصاحبه خود بعد از انتخاب شدن، گفته است: "آفریقای جنوبی خود را برای میزبانی ایران آماده کند"

وی در فصل 87-86 (هفتم) لیگ برتر فوتبال کشورمان با حضور در تیم پرسپولیس قول قهرمانی داد و با وجود فراز و نشیب های فراوان این تیم در طول فصل در تمام مصاحبه ها و اظهاراتش بر قول قهرمانی خود استوار بود. و بالاخره نیز به این وعده خود عمل کرد. البته در سال بعد در یک رفت و برگشت به همین تیم قول قهرمانی در جام قهرمانان باشگاه های آسیا را داده بود که در ابتدای فصل از این تیم کناره گیری کرد.