شیخ حسین انصاریان: مسؤولان دولتی با مردم صادقانه برخورد کنند
ساعت ۱٠:٤۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٥ تیر ۱۳٩٠  

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان، مؤسس مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان شیعی، امشب در جمع هزاران نفر از زائران و مجاوران حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در صحن جامعه رضوی، گفت: امروز بدنه عمده مردم رزق خدا را می خورند و نه تنها حق رزق بلکه حق خالق رزق را ادا نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه ایران یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است، افزود: کشور ایران از منابع طبیعی (مثل گاز و نفت) در رده های بالای جهان قرار دارد ولی با این وجود باز هم گرانی در آن رو به افزایش است و عده ای از مردم به خاطر نداشتن هزینه های قبوض شان اشک می‌ریزند.

حجت الاسلام و المسلمین انصاریان با طرح این پرسش که آیا می‌شود که مردم در این مملکت روزی مشکل نداشته باشند، پاسخ داد: این امر شدنی است به شرط اینکه مردم و مسؤولان به خداوند روی بیارند و با خدا آشتی کنند.

وی اظهار داشت: بعضی از مسؤولان پشت تریبون‌های رسانه ای و تلوییزیونی می‌آیند و خدا را شکر می‌کنند که چیزی گران نشده است، مثل اینکه آن‌ها با ملائکه بودند و آن جا (بهشت) چیزی نخوردند باید بدانند که روی زمین(ایران) قطعا برخی از اقلام و اجناس نزدیک به 40 درصد گران شده است؛ چه نیازی است که بیایند و بگویند که چیزی گران نشده است؟

مؤسس مرکز علمی تحقیقاتی دارالعرفان خطاب به ملت ایران گفت: مردم ایران خداوند متعال در قرآن می‌فرماید«با حلال و حرام خدا آشتی کنید تا این مشکلات بر طرف شود» و نیز در آیه‌ای از این کتاب عظیم‌الشأن آمده است «اگر مردم یک دل بشوند و از گناهان دست بردارند، خداوند باب تمام نعمت‌ها را از آسمان و زمین به روی آن‌ها باز می‌کند».

وی در پایان متذکر شد: روزی خدا نباید اسراف و یا به حرام مبدل شود و مردم نباید نسبت به صدقه و زکات بخل بورزند.

گفتنی است، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین انصاریان ساعت 21 دوشنبه در صحن جامعه رضوی حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برگزار خواهد شد

منبع. رسا نیوز