بهترین گل های تاریخ فوتبال جهان
ساعت ۳:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٧ اسفند ۱۳۸٧  

بهترین گل های تاریخ فوتبال جهان

بترتیب زیباترین و بهترین گل های تاریخ فوتبال جهان:

1-"دیه گو آرماندو مارادونا" بازیکن تیم ملی آر‍ژانتین: این فوق ستاره و بازیکن بی بدیل آرژانتینی در مسابقات فوتبال جام جهانی 1986 مکزیک با گرفتن توپ از هم تیمی ها و شروع از میانه میدان و  دریبل کلیه بازیکنان پیش روی حریف در نهایت دروازه حریف را باز می کند. استثنائی ترین گل تاریخ فوتبال جهان چنین رقم خورد.

maradona.jpg

2- "فان باستن" بازیکن تیم ملی هلند: در مسابقات جام ملتهای اروپا در موناکو فرانسه سال 1988 در دوران اوج و شکوفایی تیم نارنجی پوش هلند با حضور بازیکنان نامداری چون "رود  گولیت"، "فرانک ریکارد" و "رونالد کومان" با یک ضربه روی پای تماشائی از سمت چپ دروازه حریف را به زیبایی باز می کند.

L00940808465.jpg

3- "پله" بازیکن تیم ملی برزیل: در مسابقات جام جهانی سال 1958 سوئد در شهر استکهلم با دریبل سرپا و شوت روی پا دروازه حریف را باز می کند.

1958_pele_01_rechts.jpg

4-"زین الدین زیدان" بازیکن تیم ملی فرانسه و تیم رئال مادرید: در سال 2002 در شهر گلاسکو اسکاتلند در یک فینال اروپائی این بازیکن مسلمان و محبوب با ضربه روی پا و افقی به شکلی خارق العاده دروازه تیم بایر لورکوزان آلمان را باز می کند.

zeidan.jpg

5-"ساوی سویچ" بازیکن تیم میلان ایتالیا:در سال 1994 در شهر آتن پایتخت کشور یونان در دیدار بین میلان و بارسلونا در یک فینال اروپائی با یک دریبل روی پا و شوت بقل پای چپ بصورت کات دار دروازه حریف را به زیبائی باز می کند.

savicevic08_jpg.jpg

لینک گلها:

http://www.tebyan.net/sports/sportsmomentsfilm/soccerhistorysselectedgoals/2004/7/8/7342.html


کلمات کلیدی: فوتبال ،ورزش ،گل ،بهترین