استقلال قهرمان هشتمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور شد
ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸۸  

استقلال قهرمان لیگ برتر فوتبال شد

جام را به آقا معلم بدهید

استقلال.jpg

هشتمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور عصر روز یکشنبه 6 ادریبهشت 88 با قهرمانی تیم فوتبال استقلال تهران به پایان رسید.

تیم فوتبال استقلال تهران در آخرین دیدار خود که در نظرسنجی ها و به اعتقاد کارشناسان بخت کمتری نسبت به تیم ذوب آهن اصفهان صدرنشین دوهفته پایانی لیگ داشت در مقابل تیم پیام خراسان به برتری یک بر صفر رسید. با این برد و باخت 4به1 ذوب آهن به فولاد خوزستان با سرمربی فهیم خود مجید جلالی تیم استقلال توانست با تفاضل گل بهتر نسبت به رقیب خود قهرمان جام هشتم لیگ برتر شود. در این قهرمانی و فوتبال پاک در لیگ برتر، سهم "مجید جلالی" سرمربی فهیم و باسواد تیم فولاد خوزستان از دیگران بیشتر است. در جایی که ذوب آهن می توانست با یک تساوی قهرمان لیگ شود، در رویارویی با فوتبال محکم و جوانمردانه شاگردان جلالی به صخره ای سخت برخورد کرده و با ناکامی و شکست سنگین جام را از دست داده اند.

مجید جلالی2.jpg

با این نتایج پیام خراسان بهمراه داماش گیلان و برق شیراز که قبلاً سقوطشان قطعی شده بود به دسته یک سقوط کردند.

تیم های استقلال تهران، ذوب آهن اصفهان و مس کرمان بعنوان نمایندگان لیگ برتری کشورمان در صورت سهمیه 4تیمی به جام قهرمانان باشگاه های آسیا در فصل بعد راه می یابند. تیم چهارم نیز با پایان جام حذفی و مشخص شدن قهرمان،به این تیم ها ملحق خواهد شد. در صورت قهرمانی یکی از سه تیم اول لیگ برتر در جام حذفی، تیم چهارم لیگ برتر به جام قهرمانان باشگاه های آسیا خواهد رفت.