انشاء درباره "خارجی ها"

خارجی ها!!!

یک مطلب جالب در وبلاگ "ساروی کیجا" دیدم نظرمو جلب کرد. با اجازه ایشان لینکشو اینجا میزارم. امیدوارم استفاده کنید.

http://mehrvash.persianblog.ir/

بد نیست.

 یک سر بزنید.

شاید شما هم شنیده باشید:

"می گن اون ور آب خیلی باحاله!

شنیدی پسر فلانی برای ادامه تحصیل رفته فلان کشور...! دو روز دیگه برمیگرده بهش می گن آقای دکتر!!!

جای تو اینجا نیست. باید بپری و بری آمریکا یا اروپا اگر نشد اوکراین و ... !

اینجا تو هدر می ری.

اینجا برای تو خیلی کوچیکه. بهت بها نمی دن. فسیل میشی.

می گن تو اونجا خونه مجانی، ماشین آخرین سیستم و کارت اعتباری بی نهایت و ... بهت می دن.

اون ور آب ایده هاتو می دزدن نه ببخشید بهش خیلی بها می دن. یعنی هر چی که امکانات و پول و تجهیزات بخوای بهت می دن تا طرحت نتیجه بده. بعد هم در مجامع بین المللی بنام خودت بثبتش می رسونند و اسمت همه جا میره و معروف و پولدار میشی."

حرف هایی که کم و بیش در نوجوانی، جوانی و ... شنیده و می شنویم. و کم نیستند افرادی که واقعاً این حرفها را قبول دارند و هر روز در کوچه و خیابان بی مزد و مواجب جوونها رو به این سمت هدایت و تبلیغ و ارشاد، بنفع کی می کنند معلوم نیست. شاید از روی همین اعتمادی است که به این حرفها دارند و برخی نیز هدف دار این کار رو میکنن.

بهر حال بد نیست از خارج رفته ها هم کمی بپرسید که آیا همیشه اوضاع اینگونه بر وفق مراد است یا نه!

"فردی که برای ادامه تحصیل به اوکراین رفته و مجبور شده در رستورانی جهت کسب هزینه تحصیل کار کنه و بعد از مدتی از دکترا رشته ای دست کشیده و به فوق لیسانس و لیسانس هم راضی شده و بنا به دلایلی درگیر مسائل اخلاقی شده و در نهایت با خفت برگشته.

یا اون فرد نخبه با آب و تابی که براش گفته بودند بنده خدا متأهل هم شد تا مشکل خروج نداشته باشه و رفت و دید اونجور هم که می گفتن نیست و با کلی مشکل مشغول تحصیل شد. حالا یکی از دوستاش باهش تماس گرفت میگه برای چی می خوای بیای اینجا. والله اونجا راحتتر و بهتر می تونی ادامه تحصیل بدی. دوستش بهش جواب میده خرت که از پل رد شد اینجوری میگی نه!"

یا یا یا .... و مواردی که خیلی خفت بار به تنگنا میرسند نیز وجود داره که بد نیست اونهایی که اینقدر سنگ خارجو  به سینه می زنن از اونها هم جویا بشن .

/ 0 نظر / 5 بازدید