مسلمان شدن یک زن کاتولیک انگلیسی در شیراز

 یک بانوی مسیحی کاتولیک که ساکن و تبعه کشور انگلیس است به همراه همسر مسلمان خود به دفتر تولیت آستان شاهچراغ(ع) در شیراز مراجعه و به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری تشرف یافت.

 «مارتیس وی‏هن» با خانواده همسر خود در دفتر آیت الله سید محمد مهدی دستغیب متولی شاهچراغ حضور و پس از ادای شهادتین به اسلام تشرف یافت و نام مبارک زهرا را برای خود انتخاب کرد.

 

وی در یکی از بیمارستان‌های سلطنتی منطقه چلسی لندن پرستاراست و همسرش آقای زارع که یک ایرانی مسلمان است نیز در بخش تحقیقات و پژوهش دانشگاه لندن مشغول به فعالیت می‌باشد.

«مارتیس وی‏هن»(زهرا) گفت: آشنایی من با همسر و خانواده او در زمان بیماری پدرشوهرم که در یکی از بخش‌های بیمارستان بستری بود و من پرستار او بودم اتفاق افتاد که سرانجام به ازدواج من با همسرم منجر شد.

 

برای دید و بازدید به منزل مادرشوهرم که زن مومنی است می‌رفتم و متوجه نمازخواندن او می‌شدم که این امر مرا کنجکاو کرد و از او پرسیدم که هنگام نماز خواندن با چه کسی صحبت می‌کند و چه می گوید.

 

 او با محبت از الله و راز و نیاز با او و فلسفه نماز و اسلام برایم گفت و مرا مجذوب کرد. با تداوم و مطالعه، بیشتر راجع به اسلام آموختم، بنابراین مسلمان شدنم را بیشتر مدیون او هستم.

 

این پرستار تازه مسلمان آرزو کرده روزی تمام مردم جهان مسلمان شوند و زیر سایه اسلام در صلح و برابری زندگی کنند زیرا اسلام دین کاملی است.

/ 1 نظر / 20 بازدید
حسن اندواری

سلام وبلاگ زیبایی دارید از مطالبتون خوشم اومد. تقریبا به همشون یه نگاهی کردم. امیدوارم شما هم به وبلاگ بنده سری زده و نظر دهید.