استقبال 45 کشور عربی از نسخه عربی سریال حضرت یوسف(ع)

استقبال 45 کشور از نسخه عربی سریال حضرت یوسف(ع)

yousef%20Payambr.jpg

اینکه در هر خانواده ایرانی فردی در شب شنبه ساعات پایانی شب، منتظر چیست؟ مصداق قریب به اتفاق خانواده های ایرانی است که پای گیرنده های تلویزیونی خود در انتظار پخش سریال حضرت یوسف(ع) هستند. واقعاً‌ گزاف نیست بگوییم که این سریال، پرمخاطب بوده و توانسته بیننده های تلویزیونی را در پای گیرنده ها میخکوب کند. سریال موفق فرج الله سلحشور این روزها نقل هر محفلی در بررسی و تحلیل است. در این بین برچسب های اهداف سیاسی نیز به آن زده شده است. نیز عده ای در مقایسه این سریال با نسخه آمریکایی آن بر آمده اند و از این باب تحلیل های متفاوت و گاه منتقدانه ای را به این سریال وارد کرده اند. شبه اندازی در روایت قرآنی و تطبیق آن با این سریال نیز از دیگر بحث های ایجاد شده در کنار پخش این سریال است. تهیه و ارسال تعداد بیشماری پیامک با الهام گیری از این سریال و مضامین پرداخته شده که غالباً طنز آلود و گاهی توهین آمیز نیز می باشد، از دیگر اثرات پخش و تأثیر پذیری آن در افراد می باشد.

اما نکته جالب توجه در این زمینه با توجه به دریافت برخی کشورهای همسایه که همزبان بوده یا جمعیت زیادی از فارسی زبانان در آن ساکنند، جذابیت آن نیز در آن نقاط و اطرافشان نقل محافل شده است.

برخی کشورهای عربی که تعداد آنها به 45 کشور می رسد مشتری نسخه عربی سریال حضرت یوسف(ع) شده اند. همه اینها مؤید این نکته است که این سریال که بر اساس داستانی قرآنی، فیلمنامه نویسی و تهیه شده است، توانسته است ظهور و بروز شایسته ای را از این نوع سریالها در بین مخاطبانش که فرا مرزی نیز می باشند داشته باشد.

/ 0 نظر / 17 بازدید