بهترین گل های تاریخ فوتبال جهان

بهترین گل های تاریخ فوتبال جهان

بترتیب زیباترین و بهترین گل های تاریخ فوتبال جهان:

1-"دیه گو آرماندو مارادونا" بازیکن تیم ملی آر‍ژانتین: این فوق ستاره و بازیکن بی بدیل آرژانتینی در مسابقات فوتبال جام جهانی 1986 مکزیک با گرفتن توپ از هم تیمی ها و شروع از میانه میدان و  دریبل کلیه بازیکنان پیش روی حریف در نهایت دروازه حریف را باز می کند. استثنائی ترین گل تاریخ فوتبال جهان چنین رقم خورد.

maradona.jpg

2- "فان باستن" بازیکن تیم ملی هلند: در مسابقات جام ملتهای اروپا در موناکو فرانسه سال 1988 در دوران اوج و شکوفایی تیم نارنجی پوش هلند با حضور بازیکنان نامداری چون "رود  گولیت"، "فرانک ریکارد" و "رونالد کومان" با یک ضربه روی پای تماشائی از سمت چپ دروازه حریف را به زیبایی باز می کند.

L00940808465.jpg

3- "پله" بازیکن تیم ملی برزیل: در مسابقات جام جهانی سال 1958 سوئد در شهر استکهلم با دریبل سرپا و شوت روی پا دروازه حریف را باز می کند.

1958_pele_01_rechts.jpg

4-"زین الدین زیدان" بازیکن تیم ملی فرانسه و تیم رئال مادرید: در سال 2002 در شهر گلاسکو اسکاتلند در یک فینال اروپائی این بازیکن مسلمان و محبوب با ضربه روی پا و افقی به شکلی خارق العاده دروازه تیم بایر لورکوزان آلمان را باز می کند.

zeidan.jpg

5-"ساوی سویچ" بازیکن تیم میلان ایتالیا:در سال 1994 در شهر آتن پایتخت کشور یونان در دیدار بین میلان و بارسلونا در یک فینال اروپائی با یک دریبل روی پا و شوت بقل پای چپ بصورت کات دار دروازه حریف را به زیبائی باز می کند.

savicevic08_jpg.jpg

لینک گلها:

http://www.tebyan.net/sports/sportsmomentsfilm/soccerhistorysselectedgoals/2004/7/8/7342.html

/ 6 نظر / 17 بازدید
محمد

منم فوتبالیم و بازیکن تیم پرسپولیس شیراز هستم ولی خونمون تهرانه یه سری بزن به ما خوش حال می شیم

گل

اه اه اه اه

ابوذر

پس گل من چی جوانان پرسپولیس بودم اما مصدوم شدم هنوز مصدومیتم ادامه داره دیگه از فوتبال خدا حافظی کردم

محمد باقر

اقا ابوذر چطوری خیلی نگرانت بودم دیگه بر نمیگردی بین ما

محمد باقر

سلام اقا ابوذر خوبی نگرانت شدیم حالت چطوره به تمرینات بر نمی گردی شمارتو برام بفرست

09387127702 شماره همراه اولم خاموشه